При спалюваннi 20 л сумiшi метану й етану утворилося 24л вуглекислого газа Визначте об"емнi частки

вуглеводнiв у складi сумiши.

Ответы на вопрос

Отвечает Бақыт Раяна.

Ответ:

Спочатку можна знайти кількість вуглекислого газу, що утворилась. За рівнянням реакції:

CH4 + C2H6 + 3O2 → 2CO2 + 4H2O

1 моль CH4 та 1 моль C2H6 потребують 3 молі кисню. Таким чином, для спалювання 20 л (н.у.) суміші потрібно:

n(O2) = V / Vm = 24 / 22.4 = 1.0714 моль O2

Тому, кількість метану та етану, що були спалені:

n(CH4) = n(C2H6) = 1/2 * n(O2) = 0.5357 моль

Об'єм суміші, який містить ці вуглеводні:

V(CH4 + C2H6) = n(CH4 + C2H6) * Vm = 0.5357 * 22.4 = 11.98 л

Таким чином, об'ємна частка вуглеводнів у суміші:

V(VH) / V(суміші) = V(CH4 + C2H6) / V(суміші) = 11.98 / 20 = 0.599 або 59.9% (заокруглено до одного знаку після коми).