Обчисліть масу оцтової кислоти і масу води в оцтовій Ненсі і столову оцті масою 250 г


Ответы на вопрос

Отвечает Безуглый Дмитрий.

Оцтова кислота (CH3COOH) і вода (H2O) утворюють оцтову Ненсі. Склад оцтової Ненсі зазвичай виражають у відсотках маси оцтової кислоти. Для розрахунку маси оцтової кислоти та води в оцтовій Ненсі ми використаємо наступні даний:

Оцтова Ненсі має зазвичай концентрацію 5%, тобто 5 г оцтової кислоти на 100 г розчину.

Столова оцтова кислота має молярну масу 60,05 г/моль.

Отже, маса оцтової кислоти в 250 г оцтової Ненсі дорівнює:

250 г * 5% = 12.5 г оцтової кислоти

Маса води в оцтовій Ненсі може бути обчислена як різниця між масою оцтової Ненсі та масою оцтової кислоти:

250 г - 12.5 г = 237.5 г води

Тепер розглянемо столову оцтову кислоту масою 250 г. Молярна маса столової оцтової кислоти дорівнює 60,05 г/моль. Можна використати молярну масу для перетворення маси в кількість речовини (моль):

Кількість речовини (моль) столової оцтової кислоти = маса / молярна маса

Кількість речовини столової оцтової кислоти = 250 г / 60,05 г/моль = 4,16 моль

Отже, маса оцтової кислоти в 250 г столової оцтової кислоти дорівнює:

маса оцтової кислоти = кількість речовини * молярна маса

маса оцтової кислоти = 4,16 моль * 60,05 г/моль = 249,2 г

Маса води в столовій оцтовій кислоті може бути обчислена як різ