Обчисліть масу натрій гідроксиду, необхідну для взаємодії із силіцій (IV) оксидом масою 108 г.


Ответы на вопрос

Отвечает Дамирова Эля.

Ответ:

Дано:

Маса силіцій (IV) оксиду (SiO2) = 108 г

Необхідно визначити масу натрій гідроксиду (Na2O) для реакції з даною масою SiO2

Знайдемо співвідношення обміну:

SiO2 + 2Na2O → Na2SiO3

Отже, для 1 молекули SiO2 потрібно 2 молекули Na2O.

Переведемо масу SiO2 у мольність:

108 г SiO2 / (60,08 г/моль SiO2) = 1,8 моль SiO2

Оскільки для 1,8 моль SiO2 потрібно 2 * 1,8 = 3,6 моль Na2O,

то для отримання 1,8 моль реакційної суміші потрібно 3,6 моль Na2O.

Маса 1 моля Na2O = 46,0 г/моль

Отже, маса 3,6 моля Na2O становить:

3,6 * 46,0 = 166,4 г

Відповідь:

Маса натрій гідроксиду (Na2O) для реакції із силіцій (IV) оксидом масою 108 г становить 166,4 г.

Розв'язання:

SiO2 + 2Na2O → Na2SiO3

108 г SiO2 / (60,08 г/моль SiO2) = 1,8 моль SiO2

1,8 моль SiO2 * 2 = 3,6 моль Na2O (потрібно)

Маса 1 моль Na2O = 46,0 г/моль

3,6 * 46,0 = 166,4 г (маса Na2O)

Отже, маса натрій гідроксиду (Na2O) для реакції із силіцій (IV) оксидом масою 108 г становить 166,4 г.

отметь как лучший ответ