Який об’єм гекс-3-ену згорів, якщо при цьому утворилось 360л парів води? Чи вистачить 600л кисню

на його спалювання?

Ответы на вопрос

Отвечает Гуцуляк Саша.

Если помог отметь как лучший ответ)

Рівняння реакції спалювання гекс-3-ену можна записати наступним чином:

C6H10 + (13/2) O2 → 6 CO2 + 5 H2O

За цим рівнянням, для повного спалювання 1 молекули гекс-3-ену необхідно 13/2 молекул кисню. Оскільки умова задачі вказує на об'єм парів води, а не кількість речовини, необхідно спочатку перевести 360 л парів води в моль:

n(H2O) = V/Vm = 360/22.4 = 16.07 моль

За рівнянням реакції згорання гекс-3-ену, на 1 мол гекс-3-ену утворюється 5 мол води. Отже, кількість молей гекс-3-ену:

n(C6H10) = n(H2O) / 5 = 16.07 / 5 = 3.21 моль

Об'єм кисню, необхідний для повного спалювання цієї кількості гекс-3-ену:

V(O2) = n(C6H10) x (13/2) x Vm = 3.21 x (13/2) x 22.4 = 236.7 л

Таким чином, для повного спалювання 3.21 моль гекс-3-ену необхідно 236.7 л кисню, тому 600 л кисню вистачить для спалювання більшої кількості гекс-3-ену.