11. Меркурій(II) оксид (HgO) масою 43,2 г при нагріванні розклався на ртуть масою 40,2 г i кисень.

Складіть рiвняння цiєï реакції. Обчисліть масу кисню, що утворилась. дано: будь ласка допоможіть даю 50 балів ​

Ответы на вопрос

Отвечает Сосипатрова Ирина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(HgO) = 43,2 г

m(Hg) = 40,2 г

Найти: m(O₂) - ?

За законом збереження маси речовини, маса речовини до реакції дорівнює масі речовини після реакції. Звідси, маса кисню дорівнює:

2HgO = 2Hg + O₂

m(O₂) = m(HgO) - m(Hg) = 43,2 - 40,2 = 3 г