Помогите пожалуйста 1. У воді масою 55 г розчинили купрум (ІІ) нітрат Cu(NO3)2 масою 5 г.

Визначте масову частку розчиненої речовини в одержаному розчині. 2. Визначте масу розчину, в якому міститься магній сульфат MgSO4 масою 12,5 г, якщо масова частка цієї речовини в розчині становить 25%. 3. Для засолювання огірків використовують розчин кухонної солі NaCl з масовою часткою 6%. Обчисліть масу солі та об’єм води, необхідний для приготування такого розчину масою 3 кг. 4. До розчину масою 300 г з масовою часткою барій хлориду BaCl2 18% додали 50 г води. Обчисліть масову частку розчиненої речовини в новому розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Шакиров Фархат.

Ответ:
1. Масова частка розчиненої речовини в одержаному розчині дорівнює:

  маса розчиненої речовини / маса отриманого розчину * 100%

  Спочатку визначимо масу отриманого розчину:

  маса отриманого розчину = маса води + маса Cu(NO3)2 = 55 г + 5 г = 60 г

  Тоді масова частка розчиненої речовини:

  5 г / 60 г * 100% = 8.33%

  Відповідь: 8.33%.

2. Маса розчину, в якому міститься магній сульфат MgSO4 масою 12,5 г і масовою часткою цієї речовини в розчині 25%, дорівнює:

  маса розчину = маса розчиненої речовини / масова частка розчиненої речовини * 100%

  маса розчину = 12.5 г / 25% = 50 г

  Відповідь: 50 г.

3. Маса солі та об’єм води, необхідний для приготування розчину кухонної солі NaCl з масовою часткою 6% масою 3 кг:

  Спочатку визначимо масу солі, необхідну для приготування розчину:

  маса солі = маса отриманого розчину * масова частка розчиненої речовини / 100%

  маса солі = 3 кг * 6% = 0.18 кг = 180 г

  Тоді об’єм води, необхідний для приготування розчину, можна визначити за допомогою формули:

  маса солі / масова частка розчиненої речовини = маса отриманого розчину - маса води

  Обчислюємо:

  180 г / 6% = 3 кг - маса води

  маса води = 3 кг - 180 г = 2.82 кг

  Відповідь: маса солі - 180 г, об’єм води - 2.82 кг.

4. Масова частка розчиненої речовини в новому розчині після додавання 50 г води до розчину масою 300 г з масовою часткою барій хлориду BaCl2 18% дорівнює:

  Спочатку визначимо масу отриманого розчину:

  маса отриманого розчину = маса води + маса BaCl2 = 50 г + 300 г = 350 г

  Тоді масова частка розчиненої речовини:

  300 г * 18% / 350 г * 100% = 15.43%

  Відповідь: 15.43%.