Визначте масу літій гідроксиду, що витрачається на взаємодію з карбон (IV) оксидом об’ємом 4,48

літри (н.у.).

Ответы на вопрос

Отвечает Гущин Стёпа.

Ответ:

Дано:

2LiOH + CO₂ = Li₂CO₃ + H₂O

V(CO₂) = 4,48 л

m(LiOH) — ?

Рішення:

m(LiOH) = n(LiOH) × M(LiOH) = ½n(CO₂) × M(LiOH) = ½(V(CO₂)/Vm) × M(LiOH) = ½(4,48 л ÷ 22,4 л/моль) × 24 г/моль = 2,4 г