СРОЧНОО6. Обчисліть масові частки елементів у речовині, формула якоï BaSO4​


Ответы на вопрос

Отвечает Хамидуллин Нурислам.
Молекулярна маса BaSO4 складається з молекулярних мас елементів барію (Ba), сірки (S) і кисню (O), які можна знайти у періодичній таблиці хімічних елементів.

Молекулярна маса BaSO4 = маса барію + маса сірки + 4 * маса кисню

Маса барію (Ba) = 137.33 г/моль
Маса сірки (S) = 32.06 г/моль
Маса кисню (O) = 16.00 г/моль

Молекулярна маса BaSO4 = 137.33 + 32.06 + 4 * 16.00 = 233.39 г/моль

Тепер можна обчислити масові частки елементів у BaSO4:

Масова частка барію (Ba) = (маса барію / молекулярна маса BaSO4) * 100%
= (137.33 г/моль / 233.39 г/моль) * 100%
≈ 58.81%

Масова частка сірки (S) = (маса сірки / молекулярна маса BaSO4) * 100%
= (32.06 г/моль / 233.39 г/моль) * 100%
≈ 13.74%

Масова частка кисню (O) = (маса кисню / молекулярна маса BaSO4) * 100%
= (4 * 16.00 г/моль / 233.39 г/моль) * 100%
≈ 27.45%

Отже, масові частки елементів у речовині BaSO4 складають близько 58.81% для барію, 13.74% для сірки та 27.45% для кисню.