із натрій гідроксиду масою 140 г в результаті реакції з сульфатною кислотою отримали 198,8 ш натрій

сульфату. визначте відносний вихід продукту реакції​

Ответы на вопрос

Отвечает Тахтилов Влад.

Напишемо хімічну реакцію між натрій гідроксидом та сульфатною кислотою:

2NaOH + H2SO4 → Na2SO4 + 2H2O

Молярна маса NaOH = 40 г/моль

Молярна маса H2SO4 = 98 г/моль

Знаходимо кількість речовини NaOH:

n(NaOH) = m/M = 140 г / 40 г/моль = 3.5 моль

За рівнянням реакції бачимо, що 2 моля NaOH дають 1 моль Na2SO4. Отже, кількість Na2SO4, що має бути утворена:

n(Na2SO4) = n(NaOH) / 2 = 3.5 моль / 2 = 1.75 моль

Знаходимо масу Na2SO4:

m(Na2SO4) = n(M) * M = 1.75 моль * 142 г/моль = 249.5 г

Отже, відносний вихід продукту реакції дорівнює:

(маса отриманого продукту / теоретична маса продукту) * 100%

= (198.8 г / 249.5 г) * 100%

= 79.7%

Відносний вихід продукту реакції дорівнює близько 79.7%.