1.Обчисліть масову частку етанової кислоти (%) у 300 г розчину, якщо під час дії на цей розчин

достатньої кількості цинку виділилось 33,6 л водню (н. у.). 2.Який об'єм кисню (н.у.) необхідний для спалювання 0,8 моль етанолу? 3.Яку масу глюкози можна одержати з 0,5 т тирси, масова частка целюлози в якiй стано- вить 60%? 4.Обчисліть масову частку Карбону в молекулі сахарози. 15 срочноооо

Ответы на вопрос

Отвечает Корепанова Настя.

Відповідь:

1 Спочатку треба визначити кількість моль водню, що виділилась з розчину:

n(H2) = V(H2)/Vm(H2) = 33.6/22.4 = 1.5 моль

Далі визначимо кількість моль етанової кислоти у розчині:

n(CH3COOH) = n(H2)/2 = 0.75 моль

Маса етанової кислоти в розчині:

m(CH3COOH) = n(CH3COOH) * M(CH3COOH) = 0.75 * 60.05 = 45.04 г

Масова частка етанової кислоти в розчині:

% = (m(CH3COOH)/m(розчину)) * 100% = (45.04/300) * 100% = 15.01%

2 Рівняння спалювання етанолу:

C2H5OH + 3O2 → 2CO2 + 3H2O

Для спалювання 1 моля етанолу необхідно 3 моля кисню, тому для 0.8 моля етанолу необхідно:

n(O2) = 3 * 0.8 = 2.4 моль

Об'єм кисню (н.у.):

V(O2) = n(O2) * Vm(O2) = 2.4 * 22.4 = 53.76 л

3 Маса целюлози в тирсі:

m(целюлоза) = 0.5 т * 0.6 = 0.3 т

За формулою целюлози: (C6H10O5)n

Молярна маса целюлози:

M(целюлоза) = 612.01 + 101.01 + 5*16 = 162.14 г/моль

Кількість молей целюлози:

n(целюлоза) = m(целюлоза) / M(целюлоза) = 0.3 т / 162.14 г/моль = 1852 моль

Так як глюкоза утворюється з целюлози в співвідношенні 1:1, то маса глюкози:

m(глюкоза) = n(глюкоза) * M(глюкоза) = n(целюлоза) * M(глюкоза) = 1852 * 180.16 = 333.7 кг

4 Молекулярна маса сахарози:

M(сахароза) = 12.0112 + 1.0122 + 16*11 = 342.3

Пояснення: