У процесі спалювання первинного аміну масою 5,9 г утворюється азот об'ємом 1,12 л (н.у.). 1)

Визначте молекулярну формулу аміну. 2) Напишітьформули ізомерів. У відповіді вкажіть їх кількість. будь ласка хочаб просто визн мл формулу аміну ​

Ответы на вопрос

Отвечает Шульц Наташа.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо кількість речовини азоту

n(N2) = 1,12/22,4 = 0,05 моль

Обчислимо масу азоту:

М(N2) = 14 * 2 = 28 г/моль

m(N2) = n(N2) * М(N2) = 0,05 * 28 = 1,4 г

Знайдемо молярну масу аміну:

M(аміну) = М(N) /(m(N2) / m(аміну)) = 14/(1,4 / 5,9) = 59 г/моль

Загальна формула аміну:

CnH2n+1NH2 = 59

12n + 2n + 1 + 14 + 2 = 59

14n = 59 - 17

14n = 42

n = 3

молекулярна формула аміну: C3H7NH2 - пропіламін

Ізомери:

CH3-CH-NH2 изопропіламін

          |  

        CH3

CH3-CH2-NH-CH3 метилетиламін

CH3  -N - CH3 триметиламин

           |

         CH3