При наданні першої допомоги при опіках білим фосфором застосовують 5% розчин соди (NaHC*O_{3}) Яку

масу соди та об'єм води потрібно взяти для приготування 600 г розчину? Будь ласка, повне вирішення задачі.​

Ответы на вопрос

Отвечает Васильев Максим.

Дано:

ω(NaHCO3) = 5%

m р-ну(NaHCO3) = 600 г

Знайти:

m(NaHCO3) - ?

V(H2O) - ?

Розв'язання:

1) m(NaHCO3) = ω * m р-ну / 100% = 5% * 600 / 100% = 30 г;

2) m(H2O) = m р-ну(NaHCO3) - m(NaHCO3) = 600 - 30 = 570 г;

3) V(H2O) = m / ρ = 570 / 1 = 570 мл.

Відповідь: Маса NaHCO3 становить 30 г; об'єм H2O - 570 мл.