СРОЧНО Доберіть коефіцієнти у схемах реакцій методом електронного балансу , вкажіть процеси

окиснення та відновлення , окисник та відновник: 3 . HCL + KMnO4 -------- MnCL2 + KCL + CL2 + H2O ; 4 . FeSO4 + KMnO4 + H2SO4 -------- Fe2(SO4 )3 + MnSO4 + K2 SO4 + H2O .

Ответы на вопрос

Отвечает Черемисинова Кристина.

Ответ:

Объяснение:

3)

HCl⁻¹+ KMn⁺⁷O₄ = Mn⁺²Cl₂⁻¹ + KCl⁻¹ + Cl₂⁰  + H₂O

окисник    Mn⁺⁷ + 5e= Mn⁺²    - процес відновлення

відновник Cl⁻¹ - 1e = Cl⁰    - процес окислення

16HCl + 2KMnO₄ = 2MnCl₂ + 2KCl + 5Cl₂ + 8H₂O

4)

Fe⁺²SO4 + KMn⁺⁷O4 + H2SO4 = Fe2⁺³(SO4 )3 + Mn⁺²SO4 + K2SO4 + H2O

окисник    Mn⁺⁷ + 5e = Mn⁺² - процес відновлення

відновник Fe⁺² - 1e = Fe⁺³      - процес окислення

10FeSO4 + 2KMnO4 + 8H2SO4 = 5Fe2(SO4)3 + 2MnSO4 + K2SO4 + 8H2O