Який об’єм водню (н.у.) можна одержати реакцією натрію з 135,3 г технічного етанолу? Масова

частка домішок в етанолі, які не реагують з натрієм, становить 7,5%.

Ответы на вопрос

Отвечает Майер София.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m (р-нC₂H₆O) = 135,3г

w(домішки) = 7,5%

Найти: V (Н₂) - ?

Рахуємо масу чистого етанолу без домішок:

m(C₂H₆O) = m (р-нC₂H₆O) * (100% - w(домішки)) : 100% =

= 135,3 * 0,925 = 125,1525 г

Складемо РХР

125,1525 г                                  х л

2C₂H₆O + 2Na → 2C₂H₅ONa + H₂

n = 2моль                                  n = 1 моль

M = 46 г/моль                           Vm = 22,4 л/моль

m = 92 г                                     V = 22,4 л

V(Н₂) = 125,1525 * 22,4 : 92 = 30,47 л