Який об'єм СО2 (мл) (н.у.) може прореагувати з барій гідроксидом масою 0,74 г?


Ответы на вопрос

Отвечает Казаков Руслан.

Ответ:

Для вирішення цього завдання необхідно спочатку записати і збалансувати рівняння реакції між СО₂ та Ba(OH)₂:

CO₂ + Ba(OH)₂ → BaCO₃ + H₂O

За рівнянням видно, що кожній молекулі CO₂ необхідно 1 молекула Ba(OH)₂. Обчислимо кількість молекул Ba(OH)₂, що містяться в масі 0,74 г:

n = m/M, де

n - кількість молекул

m - маса речовини

M - молярна маса

M(Ba(OH)₂) = 171,34 г/моль

n(Ba(OH)₂) = 0,74 г / 171,34 г/моль = 0,00432 моль

Отже, необхідно 0,00432 моль CO₂. Об'єм однієї молекули газу за нормальних умов (н.у.) становить 22,4 мл. Тому об'єм СО₂ (мл) (н.у.), що може прореагувати з Ba(OH)₂:

V(CO₂) = n(CO₂) * V₀,

де

V(CO₂) - шуканий об'єм СО₂

n(CO₂) - кількість молекул СО₂

V₀ - об'єм однієї молекули СО₂ (22,4 мл)

n(CO₂) = n(Ba(OH)₂) = 0,00432 моль

V(CO₂) = 0,00432 моль * 22,4 мл/моль = 0,0968 л = 96,8 мл

Отже, об'єм СО₂ (мл) (н.у.), що може прореагувати з барій гідроксидом масою 0,74 г становить 96,8 мл.