Визначте масу солі, одержаної при взаємодії 49г сульфатної кислоти з калій гідроксидом.​


Ответы на вопрос

Отвечает Орехво Лев.

Відповідь:

Взаємодія сульфатної кислоти (H2SO4) з калій гідроксидом (KOH) приводить до утворення солі калію і сірчаної кислоти, або калій сульфату (K2SO4) і води (H2O). Реакційне рівняння для цієї реакції виглядає наступним чином:

H2SO4 + 2KOH -> K2SO4 + 2H2O

За реакційним рівнянням видно, що на 1 моль сульфатної кислоти утворюється 1 моль солі калію (K2SO4). Тому, для визначення маси солі потрібно встановити кількість молей сульфатної кислоти у реакції.

Молярна маса сульфатної кислоти (H2SO4) дорівнює:

M(H2SO4) = 2 * M(H) + M(S) + 4 * M(O) = 2 * 1.008 + 32.06 + 4 * 16.00 = 98.09 г/моль

Тепер можна обчислити масу солі калію (K2SO4), яка утворюється при взаємодії 49 г сульфатної кислоти:

Маса солі K2SO4 = молярна маса * кількість молей = 98.09 г/моль * (49 г / 98.09 г/моль) = 49 г

Отже, маса солі калію (K2SO4), одержаної при взаємодії 49 г сульфатної кислоти з калій гідроксидом, становить також 49 г.

Пояснення: