Для підживлення рослин використовують розчин амоніаточної селітри. Для цього у воді об'ємом 10л

розчиняють добриво масою 100 г. Обчисліть масову частку речовини в такому розсині, Обчисліть маси води та добрива для виготовлення розчину масою 15 кг. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Казаков Руслан.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(добрива) = 100 г

V(Н2О) = 10л = 10000 мл

Найти: w(р.р) -?

1.Знайдемо масу води:

р(Н2О) = 1 г/мл

m(Н2О) = V(Н2О) * р(Н2О) = 10000 * 1 = 10000 г

2. Обчислимо масу розчину, яка необхідна для виготовлення розчину

m(р-ну) =  m(добрива) + m(Н2О) = 100 + 10000 = 10100 г

3. Обчислюємо масову частку речовини:

w(р.р) = m(добрива)/m(р-ну)  * 100% = 100/10100 * 100% = 0,01%

б)

Дано:

m(р-ну) = 15кг = 15000 г

w(р.р) = 0,01%

Найти: m(добрива)- ? m(Н2О) -?

1. Обчислимо масу добрива, яка необхідна для виготовлення розчину

m(добрива) = m(р-ну)  * w(добрива) = 15000 * 0,01 = 150 г

2. Обчислюємо масу розчинника (води)

m(Н2О) = m(р-ну) - m(добрива) = 15000 - 150 = 14850 г