!!СРОЧНО!!! Яка маса солі утворилася при взаємодії 2 моль ортофосфатної кислоти з кальцій оксидом


Ответы на вопрос

Отвечает Красная Маша.

Спочатку напишемо реакцію взаємодії ортофосфатної кислоти (H3PO4) з кальцій оксидом (CaO):

H3PO4 + CaO -> Ca(HPO4)2

Для обрахунку маси утвореної солі нам потрібно знати моларну масу Ca(HPO4)2. За таблицями моларних мас:

M(Ca) = 40.08 г/моль

M(H) = 1.01 г/моль

M(P) = 30.97 г/моль

M(O) = 16.00 г/моль

Тоді моларна маса Ca(HPO4)2 буде:

M(Ca(HPO4)2) = 2*M(Ca) + 2*M(H) + M(P) + 4*M(O) = 40.08*2 + 1.01*2 + 30.97 + 16.00*4 = 234.06 г/моль

Далі маса утвореної солі (в грамах) буде:

m(Ca(HPO4)2) = n(Ca(HPO4)2) * M(Ca(HPO4)2)

2 моль H3PO4 дають 1 моль Ca(HPO4)2

Отже, з 2 моль H3PO4 утворюється 1 моль Ca(HPO4)2, тобто:

n(Ca(HPO4)2) = 1 моль

Тоді:

m(Ca(HPO4)2) = n(Ca(HPO4)2) * M(Ca(HPO4)2) = 1 моль * 234.06 г/моль = 234.06 г

Таким чином, при взаємодії 2 моль ортофосфатної кислоти з кальцій оксидом утвориться 234.06 г Ca(HPO4)2.