Яку масу глюкози можна відновити воднем,який добули при взаємодії цинку масою 13г з розчином

хлоридної кислоти масою 122г імасовою часткою кислоти 15% ?

Ответы на вопрос

Отвечает Нестеренко Снежана.

Для розв'язання цієї задачі необхідно визначити кількість водню, який було добуто при реакції цинку з хлоридною кислотою, а потім використати його для відновлення глюкози.

1. Визначимо кількість водню, який було добуто при реакції цинку з хлоридною кислотою:

Zn + 2HCl → ZnCl2 + H2

Молярна маса цинку: 65,38 г/моль

Молярна маса хлоридної кислоти: 36,46 г/моль

Знаходимо кількість речовини цинку:

n(Zn) = m(Zn) / M(Zn) = 13 г / 65,38 г/моль = 0,199 моль

Знаходимо кількість речовини хлоридної кислоти:

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 122 г / 36,46 г/моль = 3,34 моль

Оскільки імасова частка кислоти становить 15%, то можемо визначити кількість речовини водню, який було добуто:

n(H2) = n(HCl) 2 0,15 = 1,002 моль

Знаходимо масу водню:

m(H2) = n(H2) M(H2) = 1,002 моль 2,016 г/моль = 2,02 г

Отже, було добуто 2,02 г водню.

2. Визначимо кількість глюкози, яку можна відновити цим воднем:

C6H12O6 + 6H2 → 6H2O + 6C

Молярна маса глюкози: 180,16 г/моль

Знаходимо кількість речовини водню:

n(H2) = m(H2) / M(H2) = 2,02 г / 2,016 г/моль = 1 моль

Оскільки для відновлення однієї молі глюкози потрібно 6 молей водню, то можемо визначити кількість глюкози:

n(C6H12O6) = n(H2) / 6 = 0,167 моль

Знаходимо масу глюкози:

m(C6H12O6) = n(C6H12O6) M(C6H12O6) = 0,167 моль 180,16 г/моль = 30,03 г

Отже, можна відновити 30,03 г глюкози.