Quyidagi oʻzgarishlarni amalga oshirish uchun zarur reaksiya tengla- malarini yozing: N2→NH3 →

(NH4)2CO3 →NH,3→ (NH,4)2SO4.​

Ответы на вопрос

Отвечает Пацолта Владислав.

Ответ:

N2+3H2=2NH3

2NH3+H2O+CO2=(NH4)2CO3

(NH4)2CO3=2NH3+CO2+H2O

2NH3+H2SO4=(NH4)2SO4

Объяснение: