ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА,ОЧЕНЬ СРОЧНО НАДО.Унаслідок взаємодії натрію з насиченим одноатомним спиртом

масою 0,46 г виділяється водень об’ємом 112 мл (н.у.). Визначте суму індексів у формулі цього спирту.

Ответы на вопрос

Отвечает Raud Angelina.
0.46 г                                           0.112 л
2CnH2n+1OH+2Na=2CnH2n+1ONa+H2
2* Mr г                                          22.4 л
составим пропорцию
0.46/2*Mr=0.112/22.4
Mr=46
CnH2n+1OH
12n+2n+1+16+1=46
n=2
значит C2H5OH  или C2H6O  сумма индексов=2+6+1=9