Обчислити об'єм оксиду карбону , та масу солі , що утвориться при дії на барій карбонат 64г 26%

розчину соляної кислоти ( н.у.)

Ответы на вопрос

Отвечает Семёнова Валюша.
Дано:
m(р-ну ВаСО3)=64г
w(ВаСО3)=26%
V(СО2)-?
m(ВаСl2)-?
знаходимо масу речовини барія карбоната в 26% розчині: 64г*0,26=16,64г
16,64г                    Хг                    Хл
ВаСО3 + 2НСl = BaCl2 +H2O + CO2
197г                      208г                 22,4л

х=16,64*208/197=17,56г - масса солі барія хлорида
х=16,64*22,4/197=1.89л обєм вуглекислого газу