Дам 100 балов помогите пожалуйста.Обчисліть маси розчинів з масовими частками солі 10% та 50%,

необхідні для приготування 800 г розчину з масовою часткою солі 25%.

Ответы на вопрос

Отвечает Вараксина Катя.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w₁ = 10%

w₂ = 50%

m(р-ну) = 800 г

w₃ = 25%

Найти: m₁(р-ну) -? m₂(р-ну) - ?

За правилом діагоналей визначаємо масові співвідношення вихідних розчинів:

10           25 | 5

      25

50           15 | 3

Обчислимо скільки частин становить маса розчину

3 + 5 = 8

Розрахуємо яка маса припадає на одну частину розчину

800 : 8 = 100 г.

Знайдемо маси вихідних розчинів:

m₁(р-ну) = 100 * 5 = 500 г 10% р-ну.

m₂(р-ну) = 100 * 3 = 300 г 50% р-ну.