Обчисліть масу естеру, що утвориться в результаті взаємодії 30 г оцтової кислоти й етанолу.


Ответы на вопрос

Отвечает Грифонов Алексей.

Ответ:m(CH3COOC2H5) = 42,5 г.

Объяснение:

CH3COOH + C2H5OH = CH3COOC2H5 + H2O

1) n(CH3COOH) = m(CH3COOH) : M(CH3COOH) = (30 : 60) моль = 0,5 моль;

2) n(C2H5OH) = m(C2H5OH) : M(C2H5OH) = (30 : 46) моль = 0,65

3) Т.к n(кислю.) : n(спир.) = 1 : 1 => n(кисл.) - недостаток=> n(кисл.) = n(эфира) = 0.5 моль;

4) m(CH3COOC2H5) = n(CH3COOC2H5) * M(CH3COOC2H5) = (0,5 * 85)г. = 42,5 г.