Складіть умову задачі на добування речовини з реагенту, що містить домішки та розв'яжіть її. За

решение даю 100 балов​

Ответы на вопрос

Отвечает Крылов Гриша.

Ответ:

Визначте масу етанолу та обєм вуглекислого газу, при добуванні етанолу з глюкози, якщо маса суміші дорівнює 112 кг і містить 10,72% домішок, за нормальних умов.

Дано:

m(суміші)=112 кг

ω(домішок)=10,72%

н. у.

Знайти:

m(C2H5OH)-?

V(CO2)-?

Р-ння:

m(домішок)=ω(домішок)*m(суміші)=112*0,1072=12(кг)

m(C6H12O6)=m(суміші)-m(домішок)=112-12=10(кг)

M(C6H12O6)=180(г/моль)

Кількість речовини обозначимо, як: v

v(C6H12O6)=m(C6H12O6)/M(C6H12O6)=100/180=0,55моль)

Запишемо рівння реакції:

   100 кг               x

C6H12O6⇒2C2H5OH+2CO2

   0,55                 1,1          1,1

v(C6H12OH6) : v(C2H5OH) : v(CO2)=1 : 2 : 2

v(C2H5OH)=v(CO2)=2*0,55=1,1(моль)

Складемо співвідношення:

100/0,55=x/1,1 ⇒ x=(100*1,1)/0,55=200(кг)-маса етанолу

V(CO2)=v(CO2)*Vm=1,1*22,4=24,64(л)

Vm - це молярний обєм

Відповідь: m(C2H5OH)=200 кг; V(CO2)=24,64 л