А) Виконати розрахунки мас для речовин за формулами: Мr (N2) = Мr (Ca3P2) = Мr (Fe2O3) = Мr

(Zn(NO3)2) = б) Розташувати формули у рядок за збільшенням мас. в) Показати співвідношення мас елементів у формулі речовини Н3РО4.

Ответы на вопрос

Отвечает Милюкова Анастасия.

Ответ:а) Для обчислення молекулярних мас речовин скористаємося атомними масами елементів і складом молекули:

1. Маса N2 (азоту):

  Маса азоту (N) = 14.01 г/моль (згідно з періодичною системою)

  Так як молекула N2 складається з двох атомів азоту, то

  Мр (N2) = 2 * Маса азоту = 2 * 14.01 г/моль = 28.02 г/моль

2. Маса Ca3P2 (кальцій фосфіду):

  Маса кальцію (Ca) = 40.08 г/моль

  Маса фосфору (P) = 30.97 г/моль

  Так як молекула Ca3P2 складається з трьох атомів кальцію і двох атомів фосфору, то

  Мр (Ca3P2) = (3 * Маса кальцію) + (2 * Маса фосфору) = (3 * 40.08 г/моль) + (2 * 30.97 г/моль) = 120.24 г/моль + 61.94 г/моль = 182.18 г/моль

3. Маса Fe2O3 (гематиту, оксиду заліза(III)):

  Маса заліза (Fe) = 55.85 г/моль

  Маса кисню (O) = 16.00 г/моль

  Так як молекула Fe2O3 складається з двох атомів заліза і трьох атомів кисню, то

  Мр (Fe2O3) = (2 * Маса заліза) + (3 * Маса кисню) = (2 * 55.85 г/моль) + (3 * 16.00 г/моль) = 111.70 г/моль + 48.00 г/моль = 159.70 г/моль

4. Маса Zn(NO3)2 (нітрату цинку):

  Маса цинку (Zn) = 65.38 г/моль

  Маса азоту (N) = 14.01 г/моль

  Маса кисню (O) = 16.00 г/моль

  Так як молекула Zn(NO3)2 складається з одного атома цинку, двох атомів азоту і шести атомів кисню, то

  Мр (Zn(NO3)2) = (Маса цинку) + (2 * Маса азоту) + (6 * Маса кисню) = 65.38 г/моль + (2 * 14.01 г/моль) + (6 * 16.00 г/моль) = 65.38 г/моль + 28.02 г/моль + 96.00 г/моль = 189.40 г/моль

б) Розташування формул за збільшенням мас:

  1. N2 (азот) - Мр (N2) = 28.02 г/моль

  2. Zn(NO3)2 (нітрат цинку) - Мр (Zn(NO3)2) = 189.40 г/моль

  3. Ca3P2 (кальцій фосфід) - Мр (Ca3P2) = 182.18 г/моль

  4. Fe2O3 (гематит, оксид заліза(III)) - Мр (Fe2O3) = 159.70 г/моль

в) Співвідношення мас елементів у формулі речовини H3PO4 (фосфорна кислота):

- Водень (H) має масу близько 1.01 г/моль.

- Фосфор (P) має масу близько 30.97 г/моль.

- Оксиген (O) має масу близько 16.00 г/моль.

У формулі H3PO4 містяться 3 атоми водню, 1 атом фосфору та 4 атоми кисню. Таким чином, співвідношення мас елементів у цій формулі таке:

- Водень (H) - 3 * 1.01 г/моль = 3.03 г/моль

- Фосфор (P) - 1 * 30.97 г/моль = 30.97 г/моль

- Оксиген (O) - 4 * 16.00 г/моль = 64.00 г/моль

Отже, співвідношення мас елементів у формулі H3PO4: H : P : O = 3.03 г/моль : 30.97 г/моль : 64.00 г/моль.

Объяснение: