Відносна молекулярна маса сполуки заліза з оксигеном дорівнює 232 встановіть число атомів заліза у

сполуці якщо відомо що масова частка заліза становить 72,5%

Ответы на вопрос

Отвечает Титов Николай.

Ответ:

Для знаходження числа атомів заліза у сполуці, використаємо відому масову частку заліза та відносну молекулярну масу сполуки. Відносна молекулярна маса (молекулярна маса) сполуки дорівнює сумі відносних атомних мас всіх атомів, які утворюють сполуку.

Знайдемо масову частку кисню в сполуці:

Масова частка заліза = 72.5%

Отже, масова частка кисню (O) дорівнює 100% - 72.5% = 27.5%.

Знайдемо відносну атомну масу кисню (O):

Звідомо, що відносна атомна маса кисню (O) дорівнює приблизно 16 г/моль.

Знайдемо відносну молекулярну масу сполуки (FeO):

Молекулярна маса FeO = (масова частка заліза / 100) * атомна маса заліза + (масова частка кисню / 100) * атомна маса кисню

Молекулярна маса FeO = (72.5 / 100) * атомна маса заліза + (27.5 / 100) * 16 г/моль

Тепер відомо, що молекулярна маса FeO дорівнює 232 г/моль, отже ми можемо розв'язати рівняння:

232 г/моль = (72.5 / 100) * атомна маса заліза + (27.5 / 100) * 16 г/моль

Спростимо це рівняння:

0.72 * атомна маса заліза + 0.275 * 16 г/моль = 232 г/моль

0.72 * атомна маса заліза = 232 г/моль - 0.275 * 16 г/моль

0.72 * атомна маса заліза = 232 г/моль - 4.4 г

0.72 * атомна маса заліза = 227.6 г/моль

Тепер можемо знайти атомну масу заліза:

атомна маса заліза = 227.6 г/моль / 0.72 ≈ 316.11 г/моль

Отже, атомна маса заліза близько 316.11 г/моль.

Тепер ми можемо використовувати цю атомну масу для знаходження числа атомів заліза в сполуці, використовуючи відносну молекулярну масу (232 г/моль):

Число атомів заліза = Відносна молекулярна маса FeO / атомна маса заліза

Число атомів заліза = 232 г/моль / 316.11 г/моль ≈ 0.733

Округлимо до найближчого цілого числа, отримаємо, що число атомів заліза у сполуці дорівнює 1.

Объяснение: