Скільки мл 69,1%-ної сірчаної кислоти (d=1,60 г/мл) потрібно взяти для приготування З л 0,1 н.

розчину?Срочно!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Фазлыева Регина.

Ответ:Мількість моль розчину (n) визначається за формулою:

n = C * V,

де

C - концентрація розчину,

V - об'єм розчину.

Для 0,1 нормального розчину:

n = 0,1 моль/л * 2 л = 0,2 моль.

Тепер, ми можемо знайти масу сірчаної кислоти (H2SO4) в мольах, використовуючи її молекулярну масу. Молекулярна маса H2SO4 = 2(маса H) + 32(маса S) + 4(маса O) = 98 г/моль.

Маса сірчаної кислоти (H2SO4) = кількість молей (n) * молекулярна маса (M) = 0,2 моль * 98 г/моль = 19,6 г.

Тепер ми знаємо, що потрібно 19,6 г сірчаної кислоти для приготування 2 літрів 0,1 нормального розчину.

Для визначення об'єму цієї кількості сірчаної кислоти в мілілітрах використовуємо її густину (d):

Маса = Густина * Об'єм,

Об'єм = Маса / Густина,

Об'єм = 19,6 г / 1,60 г/мл ≈ 12,25 мл.

Отже, для приготування 2 літрів 0,1 нормального розчину сірчаної кислоти потрібно взяти приблизно 12,25 мл 69,1%-ної сірчаної кислоти.

Объяснение: