Виведи формулу мінерального добрива амоніачної селітри, в якій масова частка Нітрогену становить

35%, Гідрогену - 5% та Оксигену - 60%. Даю 30 б.

Ответы на вопрос

Отвечает Мегрелишвили Арсен.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

w(N) = 35%

w(H) = 5%

w(O) = 60%

Найти: NxHyOz - ?

Знайдемо кількість речовин:

n(N) = w(N)/M(N) = 35/14 = 2,5 моль

n(Н) = w(Н)/M(Н) = 5/1 = 5 моль

n(О) = w(О)/M(О) = 60/16 = 3,75 моль

n(N) : n(Н) : n(О) = 2,5 : 5 : 3,75

Так як індекси мають бути цілі числа, то ділимо на менший , тобто на 2,5 і маємо:

n(N) : n(Н) : n(О) = 1 : 2 : 1,5

Тепер помножимо на 2 і отримаємо:

n(N) : n(Н) : n(О) = 2 : 4 : 3

Формула NH₄NO₃ - нітрат амонію