Інформацію , яку можна визначити за хімічною формулою речовини: СаС2. Пожалуйста сделайте задание


Ответы на вопрос

Отвечает Мулік Дарын.

Ответ:

Объяснение:

Карбід кальцію отримують відновленням оксиду кальцію вугіллям при температурах 2000 - 2300 °C:

СаО + 3С = СаС2 + СО

Проявляє сильні основні властивості. З водою карбід кальцію бурхливо реагує з виділенням ацетилену та утворенням гідроксиду кальцію, реакція проходить з сильним виділенням тепла.

СаС2 + 2Н2О = Са(ОН)2 + С2Н2

Також карбід кальцію при високих температурах здатен реагувати з азотом з утворенням ціанаміду кальцію

СаС2 + N2 = CaCN2 + C

Вище 2200°C відновлюється воднем:

СаС2 + H2 = CaH2 + C2H2

Сильний відновник, відновлює більшість оксидів металів до карбідів чи вільних металів. Окиснюється на повітрі при нагріванні вище 700°C.