До розчину літій хлориду масою 300 г, масова частка солі в якому становить 5 % долили розчин

аргентум нітрату. Укажи формулу речовини, що випала в осад, та зазнач її масу. Обчисли масу витраченого аргентум нітрату.

Ответы на вопрос

Отвечает Дурнев Кирилл.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нLiCl) = 300 г

w(LiCl) = 5% або 0,05

Найти: m(AgCl) - ?  m(AgNO₃) - ?

Знайдемо масу LiCl в розчині:

m(LiCl)  = m(р-нLiCl) * w(LiCl) = 300 * 0,05 = 15 г

Складемо РХР:

15г           у г              х г

LiCl    +   AgNO₃  =  AgCl↓  +  LiNO₃

n = 1 моль               n = 1 моль

M = 42,5 г/моль     M = 143,5 г/моль                          

m = 42,5 г               m = 143,5 г

m(AgCl) = 15 * 143,5 : 42,5 = 50,65 г

n(LiCl) = m(LiCl)/М(LiCl) = 15/42,5 = 0,35 моль

З РХР бачимо, що n(LiCl) : n(AgNO₃) = 1 : 1, тобто

n(AgNO₃) = n(LiCl) = 0,35 моль

М(AgNO₃) = 108 + 14 + 16 * 3 = 170 г/моль

m(AgNO₃) = n(AgNO₃) * М(AgNO₃) = 0,35 * 170 = 59,5 г