Срочно ДаЮ 100 Б Тема.Хімічні формули речовин. Завдання. Опрацювати п.9, 1.Запишіть хімічні

формули : а)натрій сульфату яка складається з 2 атомів натрію,1 атома сульфуру та 4 атомів оксигену б)хлору,якщо відомо,що його молекула складається з 2 атомів хлору. в)силікатної кислоти,яка складається з 2 атомів гідрогену, 1 атома силіцію та 3 атомів оксигену. г)калій гідроксиду молекула якого складається з 1 атома калію,1 атома оксигену та 1 атома гідрогену д)фосфор оксиду,якщо відомо, що його молекула складається з 2 атомів фосфору та 5 атомів оксигену. 2.До завдання 1 визначити відносні молекулярні маси всіх п*яти речовин.​

Ответы на вопрос

Отвечает Мергер Никита.

Ответ:

Объяснение:

Хімічні формули та склад речовин:

а) Натрій сульфат: Na2SO4 (2 атоми натрію, 1 атом сульфуру, 4 атоми оксигену)

б) Хлор: Cl2 (2 атоми хлору)

в) Силікатна кислота: H2SiO3 (2 атоми гідрогену, 1 атом силіцію, 3 атоми оксигену)

г) Калій гідроксид: KOH (1 атом калію, 1 атом оксигену, 1 атом гідрогену)

д) Фосфор оксид: P2O5 (2 атоми фосфору, 5 атомів оксигену)

Визначення відносних молекулярних мас:

а) Натрій сульфат (Na2SO4):

Маса натрію (Na) = 2 * 23 = 46 г/моль

Маса сульфуру (S) = 32 г/моль

Маса оксигену (O) = 4 * 16 = 64 г/моль

Відносна молекулярна маса (Mr) = 46 + 32 + 64 = 142 г/моль

б) Хлор (Cl2):

Маса хлору (Cl) = 2 * 35.5 = 71 г/моль

Відносна молекулярна маса (Mr) = 71 г/моль

в) Силікатна кислота (H2SiO3):

Маса гідрогену (H) = 2 * 1 = 2 г/моль

Маса силіцію (Si) = 28 г/моль

Маса оксигену (O) = 3 * 16 = 48 г/моль

Відносна молекулярна маса (Mr) = 2 + 28 + 48 = 78 г/моль

г) Калій гідроксид (KOH):

Маса калію (K) = 39 г/моль

Маса оксигену (O) = 16 г/моль

Маса гідрогену (H) = 1 г/моль

Відносна молекулярна маса (Mr) = 39 + 16 + 1 = 56 г/моль

д) Фосфор оксид (P2O5):

Маса фосфору (P) = 2 * 31 = 62 г/моль

Маса оксигену (O) = 5 * 16 = 80 г/моль

Відносна молекулярна маса (Mr) = 62 + 80 = 142 г/моль