До уроку 1 1. Пригадай, як обчислити відносну молекулярну масу сполуки. З яких частинок складаються

ці речовини? Обчисли відносну молекулярну масу поданих сполук. H₂, н,о, P203, НС​

Ответы на вопрос

Отвечает Бирюлина Варя.

Ответ:

.

Объяснение:

Відносна молекулярна маса (Мр) сполуки обчислюється як сума відносних атомних мас всіх атомів у молекулі сполуки. Відносна атомна маса виражається в одиницях атомної маси (аму) або грамів на моль (г/моль).

Отже, для обчислення Мр сполуки слід знати склад молекули за кількістю та типами атомів, а також відносні атомні маси цих атомів.

1. H₂ (дихлорводень):

- Водень (H) має відносну атомну масу близько 1 г/моль.

Мр (H₂) = 2 * (відносна атомна маса H) = 2 * 1 = 2 г/моль.

2. N₂ (діазот):

- Азот (N) має відносну атомну масу близько 14 г/моль.

Мр (N₂) = 2 * (відносна атомна маса N) = 2 * 14 = 28 г/моль.

3. O₂ (дисперсне кисень):

- Кисень (O) має відносну атомну масу близько 16 г/моль.

Мр (O₂) = 2 * (відносна атомна маса O) = 2 * 16 = 32 г/моль.

4. P₂O₃ (фосфор(V) оксид):

- Фосфор (P) має відносну атомну масу близько 31 г/моль.

- Кисень (O) має відносну атомну масу близько 16 г/моль.

Мр (P₂O₃) = 2 * (відносна атомна маса P) + 3 * (відносна атомна маса O) = 2 * 31 + 3 * 16 = 62 + 48 = 110 г/моль.

5. НС (ціанідводень):

- Водень (H) має відносну атомну масу близько 1 г/моль.

- Вуглець (C) має відносну атомну масу близько 12 г/моль.

Мр (НС) = (відносна атомна маса H) + (відносна атомна маса C) = 1 + 12 = 13 г/моль.

Отже, ви отримали відносні молекулярні маси для заданих сполук.