Високий рівень 7. Обчисліть масову частку ферум сульфату в розчині, виготовленому з залізного

купоросу масою 30 г., і води об ємом 280 мл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Кот Руслан.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(FeSO₄* 7H₂O) = 30 г

V(H₂O) = 280 мл

Знайти: ω(FeSO₄) - ?

M(FeSO₄) = 56 + 32 + 16 * 4 = 152 г/моль

M(FeSO₄* 7H₂O) = 56 + 32 + 16 * 4 + 7 * (1 * 2 + 16) = 278 г/моль

278 г (FeSO₄* 7H₂O) - 152 г (FeSO₄)

30 г (FeSO₄* 7H₂O) - х г (FeSO₄)

m(FeSO₄) = 30 * 152 : 278 = 16,4 г

p(H₂O) = 1 г/мл

m(H₂O) = V(H₂O) * p(H₂O) = 280 * 1 = 280 г

m(р-нуFeSO₄) = m(FeSO₄* 7H₂O) + m(H₂O) = 30 + 280 = 310 г

ω(FeSO₄) = m(FeSO₄) /m(р-нуFeSO₄) * 100% = 16,4/310 * 100% = 5,3%