Яка маса безводної солі що міститься в 15 г feso4 7h2o


Ответы на вопрос

Отвечает Смольская Мария.

Ответ:

Объяснение:

Маємо 15 г FeSO4 · 7H2O

FeSO4 · 7H2O — гептагідрат ферум(ІІ) сульфату

Молярна маса FeSO4·7H2O дорівнює 278,02 г/моль

Отже, 15 г FeSO4 · 7H2O відповідає 0,054 моль FeSO4 · 7H2O (за формулою: молі = маса / молярна маса)

Тепер на кожен 1 моль FeSO4 · 7H2O припадає 1 моль FeSO4 (безводна сіль)

Молярна маса FeSO4 становить 152,04 г/моль

Отже, маса FeSO4, що міститься в 0,054 моль FeSO4 · 7H2O, становить:

0,054 моль FeSO4 x 152,04 г/моль = 8,21 г

Отже, маса безводної солі FeSO4, що міститься в 15 г FeSO4 · 7H2O, становить 8,21 г.

Отвечает Муканова Жибек.

Дано:

m(FeSO4*7H2O) = 15 г

Знайти:

m(FeSO4) - ?

Розв'язання:

1) n(FeSO4*7H2O) = m / M = 15 / 278 = 0,054 моль;

2) n(FeSO4) = n(FeSO4*7H2O) = 0,054 моль;

3) m(FeSO4) = n * M = 0,054 * 152 = 8,208 г.

Відповідь: Маса FeSO4 становить 8,208 г.