Молярна маса вуглеводню у 2 рази більша за молярну масу неону. Масова частка Карбону у складі

речовини становить 90 %. Укажи формулу молекули цієї речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Колтанюк Полина.

Ответ:

Спочатку давайте позначимо молярну масу вуглеводню як "m" та молярну масу неону як "M". Відомо, що молярна маса вуглеводню у 2 рази більша за молярну масу неону, тобто:

m = 2M

Масова частина вуглецю (С) у складі речовини становить 90%. За масовим числом, масова частина водню (Н) буде:

Н = 100% - 90% = 10%

Тепер давайте розглянемо масову частку вуглеводню в молекулі речовини. Масова частина вуглеводню у молекулі рівна сумі мас водню та вуглецю:

Масова частина вуглеводню = (10% маси водню) + (90% маси вуглецю)

Так як молярна маса вуглеводню у 2 рази більша за молярну масу неону, ми можемо виразити масу вуглеводню як 2M та масу неону як M. Тоді:

Масова частина вуглеводню = (10% * 2M) + (90% * M)

Масова частина вуглеводню = 0.2M + 0.9M = 1.1M

Масова частина вуглеводню дорівнює 1.1M. Масова частина вуглецю вже 90%. Тепер, якщо ми визначимо відношення масової частки вуглеводню до масової частки вуглецю, ми отримаємо:

(Масова частина вуглеводню) / (Масова частина вуглецю) = (1.1M) / (90%)

Приблизно, це буде рівно 0.0122M.

Отже, масова частина вуглеводню становить приблизно 1.22% від масової частки вуглецю.

Тепер нам відома масова частина вуглеводню, водню та вуглецю в речовині. Ми можемо розрахувати відношення числа атомів в молекулі:

1. Для водню (H): (Масова частина водню) / (Масова частина вуглецю) = 0.0122M / 0.9M = 0.0136

2. Для вуглецю (C): (Масова частина вуглецю) / (Масова частина вуглецю) = 1.0

Тепер ми бачимо, що у молекулі речовини є більше атомів водню, ніж вуглецю. Отже, молекулярна формула цієї речовини буде включати атоми водню та вуглецю. Формула може бути CHx, де "x" - це число атомів водню в молекулі. Точне значення "x" можна розрахувати, якщо відома масова частина водню та вуглецю відносно одиниці.