11. Розв'язати задачу Обчислити масу Калію гідроксиду, який необхідно використати для повноï

нейтралізації 150г 20% розчину сульфатної кислоти. ​

Ответы на вопрос

Отвечает Ивлева Вика.

Ответ:

Для обчислення маси калію гідроксиду (KOH), який необхідно використати для повної нейтралізації 150 г 20% розчину сульфатної кислоти (H2SO4), спершу вам потрібно визначити кількість молей сульфатної кислоти, а потім визначити відповідну кількість молей калію гідроксиду, оскільки нейтралізація відбувається за рівнянням:

H2SO4 + 2KOH -> K2SO4 + 2H2O.

Знайдемо кількість молей H2SO4 у 150 г 20% розчину. Спершу переведемо вміст сульфатної кислоти в грамах:

Маса H2SO4 = 20% від 150 г = 0,20 * 150 г = 30 г.

Тепер знайдемо кількість молей H2SO4, використовуючи масу і молекулярну масу H2SO4:

Молекулярна маса H2SO4 = 2 * (1 г/моль) + 32 г/моль + 4 * (16 г/моль) = 98 г/моль.

Кількість молей H2SO4 = Маса H2SO4 / Молекулярна маса H2SO4 = 30 г / 98 г/моль ≈ 0,306 моль.

Тепер, знаючи кількість молей H2SO4, ми знаємо, що нам потрібно використовувати таку ж кількість молей KOH для нейтралізації:

Kількість молей KOH = 0,306 моль.

Знайдемо масу KOH, використовуючи кількість молей і молекулярну масу KOH:

Молекулярна маса KOH = 39 г/моль + 16 г/моль = 55 г/моль.

Маса KOH = Кількість молей KOH * Молекулярна маса KOH = 0,306 моль * 55 г/моль ≈ 16,83 г.

Отже, для повної нейтралізації 150 г 20% розчину сульфатної кислоти необхідно використати приблизно 16,83 г калію гідроксиду (KOH).

Объяснение: