Яку масу цинку можна розчинити розчином сульфатної кислоти масою 98г з масовою часткою кислоти 20%​


Ответы на вопрос

Отвечает Лаврентьева Карина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нH2SO4) = 98 г

w(H2SO4) = 20% = 0,2

Найти: m(ZnSO4)  - ?

Знайдемо масу H2SO4 в розчині:

m(H2SO4) = m(р-нH2SO4) * w(H2SO4) = 98 * 0,2 = 19,6 г

М(Н2SO4) = 1 * 2  + 32 + 16 * 4 = 98 г/моль

М(Zn) = 65  г/моль

Складемо РХР:

19,6

H2SO4     +   Zn  →    ZnSO4   +    H2

n = 1 моль     n = 1 моль

M = 98 г/моль  М = 65 г/моль                  

m = 98г          m = 65 г                    

19,6 г(H2SO4)    -   х г(Zn)

98 г(H2SO4)        -   65 г(Zn)

m(ZnSO4) = 65 * 19,6 : 98 = 13 г