Розв'яжіть задачу обчисліть масові частки елементів у ферум 3 хлориді FeCl3


Ответы на вопрос

Отвечает Салимгареев Руслан.

Ответ:

Объяснение:

Для обчислення масових часток елементів у ферум(III) хлориді (FeCl₃), спершу ми повинні знати масові числа атомів заліза (Fe) та хлору (Cl).

Масове число заліза (Fe) - близько 55,85 г/моль (приблизно). Хлор (Cl) має масове число близько 35,45 г/моль.

У ферум(III) хлориді (FeCl₃) є 1 атом заліза (Fe) і 3 атоми хлору (Cl).

Розрахунок масових часток:

1. Маса атома заліза (Fe) = 1 * 55,85 г/моль = 55,85 г/моль

2. Маса атома хлору (Cl) = 3 * 35,45 г/моль = 106,35 г/моль

Тепер обчислимо масові частки:

Масова частка заліза (Fe):

(Маса атома заліза / Маса формули FeCl₃) * 100% = (55,85 г/моль / (55,85 г/моль + 106,35 г/моль)) * 100% ≈ 34,43%

Масова частка хлору (Cl):

(Маса атома хлору / Маса формули FeCl₃) * 100% = (106,35 г/моль / (55,85 г/моль + 106,35 г/моль)) * 100% ≈ 65,57%

Отже, у ферум(III) хлориді (FeCl₃) масова частка заліза становить приблизно 34,43%, а масова частка хлору - приблизно 65,57%.