При взаимодействии 0.8г гидразина и 2,45г серной кислоты образовалось 3,25г соли. Вычислить

эквиваленты гидразина и образовавшейся соли

Ответы на вопрос

Отвечает Вольф Олег.

Ответ:

Для визначення еквівалентів гідразина і образованої солі, спершу визначимо їх молекулярну масу.

Молекулярна маса гідразина (N2H4):

Маса атома азоту (N) = 14 г/моль

Маса атома водню (H) = 1 г/моль

Молекулярна маса N2H4 = 2 * (14 г/моль) + 4 * (1 г/моль) = 28 г/моль + 4 г/моль = 32 г/моль

Молекулярна маса сірчаної кислоти (H2SO4):

Маса атома водню (H) = 1 г/моль

Маса атома сірки (S) = 32 г/моль

Маса атома кисню (O) = 16 г/моль

Молекулярна маса H2SO4 = 2 * (1 г/моль) + 1 * (32 г/моль) + 4 * (16 г/моль) = 2 г/моль + 32 г/моль + 64 г/моль = 98 г/моль

Тепер можемо визначити кількість молей гідразина і сірчаної кислоти в заданих масах:

Кількість молей гідразина (N2H4):

Маса гідразина = 0.8 г

Кількість молей = Маса / Молекулярна маса = 0.8 г / 32 г/моль = 0.025 моль

Кількість молей сірчаної кислоти (H2SO4):

Маса сірчаної кислоти = 2.45 г

Кількість молей = Маса / Молекулярна маса = 2.45 г / 98 г/моль = 0.025 моль

За реакцією між гідразином і сірчаною кислотою образувалася сірчано-азотиста сіль, ймовірно азотнокисла амоніякальційна сіль (NH4)2SO4. Її молекулярна маса складається з суми мас атомів у складі:

Маса атома азоту (N) = 14 г/моль

Маса атома водню (H) = 1 г/моль

Маса атома сірки (S) = 32 г/моль

Маса атома кисню (O) = 16 г/моль

Молекулярна маса ((NH4)2SO4):

Маса (NH4)2SO4 = 2 * (2 * (1 г/моль) + 1 * (14 г/моль) + 32 г/моль + 4 * (16 г/моль)) = 2 * (2 г/моль + 14 г/моль + 32 г/моль + 64 г/моль) = 2 * (112 г/моль) = 224 г/моль

Тепер можемо визначити кількість молей солі ((NH4)2SO4):

Маса солі = 3.25 г

Кількість молей = Маса / Молекулярна маса = 3.25 г / 224 г/моль ≈ 0.0145 моль

Отже, кількість молей гідразина дорівнює кількості молей солі, і обидві становлять приблизно 0.025 моль. Таким чином, еквіваленти гідразина і образованої солі також дорівнюють 0.025 еквівалентам