У 4 л води розчинили 448 л хлороводню. Визначити масову частку речовини в розчині. ​


Ответы на вопрос

Отвечает Карпенко Ярослава.

Ответ:

Для визначення масової частки речовини в розчині спершу потрібно знайти масу розчину. Ми знаємо, що обсяг хлороводню дорівнює 448 л, а загальний обсяг розчину - 4 л (вода + хлороводень). Отже, маса розчину дорівнює сумі мас води та хлороводню.

Маса хлороводню (маса речовини) = обсяг хлороводню (448 л) * щільність хлороводню

Щільність хлороводню близько 1,58 г/мл (або 1580 кг/м³).

Маса хлороводню = 448 л * 1580 кг/м³ = ... (розрахунок маси хлороводню в кілограмах)

Далі потрібно обчислити масу води у розчині:

Маса води = Загальна маса розчину - Маса хлороводню

Масова частка речовини в розчині буде:

Масова частка хлороводню = (Маса хлороводню / Загальна маса розчину) * 100%

На жаль, в даному випадку мені не надана конкретна маса хлороводню або обсяг розчину, тому не можу надати точний результат. Будь ласка, надайте потрібну інформацію для продовження обчислень.

Отвечает Русак Александра.

Дано:

V(H2O) = 4 л = 4000 мл

V(HCl) = 448 л

Знайти:

ω(HCl) - ?

Розв'язання:

1) m(H2O) = ρ * V = 1 * 4000 = 4000 г;

2) n(HCl) = V(HCl) / Vm = 448 / 22,4 = 20 моль;

3) m(HCl) = n * M = 20 * 36,5 = 730 г;

4) m р-ну(HCl) = m(H2O) + m(HCl) = 4000 + 730 = 4730 г;

5) ω(HCl) = m * 100% / m р-ну = 730 * 100% / 4730 = 15,43%.

Відповідь: Масова частка HCl становить 15,43%.