Задача №1 Розрахуйте масу осаду, що утворюється в результаті змішування 250 г 30% -го розчину

сульфатної кислоти та плюмбум (ІІ) оксидом. Задача № 2. Обчисліть масу калій гідроксиду, необхідного для нейтралізації 450 г 15 %-го розчину нітратної кислоти. Задача №3 Здійснити перетворення Na---Na2O---NaOH-----NaNO3------NaNO2 Задача №4 Розрахуйте обє’м газу, що виділяється при взаємодії калію з 20 г розчину карбонатної кислоти з масовою часткою розчиненої речовини 33 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Безверхня Яна.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нH₂SO₄) = 250 г

w(H₂SO₄) = 30% або 0,3

Найти: m(PbSO₄) - ?

Знайдемо масу H₂SO₄ в розчині:

m(H₂SO₄)  = m(р-нH₂SO₄) * w(H₂SO₄) = 250 * 0,3 = 75 г

Складемо РХР:

 75 г                         x г

H₂SO₄ +  PbO  =   PbSO₄↓ + H₂O

n = 1 моль              n = 1 моль

M = 98 г/моль       M = 303 г/моль              

m = 98 г                 m = 303 г  

m(PbSO₄) = 75 * 303 : 98 = 231,9 г

2)

Дано:

m(р-нHNO₃) = 450 г

w(HNO₃) = 15% або 0,15

Найти: m(KOH) - ?

Знайдемо масу HNO₃ в розчині:

m(HNO₃)  = m(р-нHNO₃) * w(HNO₃) = 450 * 0,15 = 67,5 г

Складемо РХР:

67,5 г            x г

HNO₃    +     KOH   =   KNO₃  +  H₂O

n = 1 моль    n = 1 моль

M = 63 г/моль M = 56 г/моль              

m = 63 г       m = 56 г  

m(KOH) = 67,5 * 56 : 63 = 60 г

3)

4Na + O₂ = 2Na₂O

Na₂O + H₂O = 2NaOH

NaOH + HNO₃ = NaNO₃ + H₂O

2NaNO₃ = 2NaNO₂ + O₂

4)

Дано:

m(р-нH₂CO₃) = 20 г

w(H₂CO₃) = 33% або 0,33

Найти: V(H₂) - ?

Знайдемо масу H₂CO₃ в розчині:

m(H₂CO₃)  = m(р-нH₂CO₃) * w(H₂CO₃) = 20 * 0,33 = 6,6 г

Складемо РХР:

6,6 г                                x л

H₂CO₃ +  2K  =  K₂CO₃ +  H₂

n = 1 моль                         n = 1 моль

M = 62 г/моль                  Vm = 22,4 л/моль              

m = 62 г                             V = 22,4 г  

V(H₂) = 6,6 * 22,4 : 62 = 2,38 л