Задача з Хімії : Обчисліть масу Алюміній оксиду необхідну для взаємодії Нітратної кислоти з масою

189г. Ось щоб трохи полегшити життя: Al2O3+HNO3→Al(NO)3+H2O

Ответы на вопрос

Отвечает Шикалова Анна.

Для обчислення маси алюміній оксиду (Al₂O₃), необхідно знати хімічну реакцію між нітратною кислотою (HNO₃) і алюміній оксидом (Al₂O₃). Ця реакція має наступний стохіометричний баланс:

2 Al₂O₃ + 3 HNO₃ -> 2 Al(NO₃)₃ + 3 H₂O

З рівняння видно, що для одного молекули алюміній оксиду потрібні 3 молекули нітратної кислоти. Таким чином, маса алюміній оксиду (Al₂O₃) буде дорівнювати масі нітратної кислоти (HNO₃), поділеній на 3, оскільки відношення мас 3:2 між ними.

Маса HNO₃ = 189 г.

Маса Al₂O₃ = 189 г / 3 = 63 г.

Отже, для взаємодії 189 г нітратної кислоти необхідно 63 г алюміній оксиду.

Отвечает Данилова Марина.

Дано:

m(HNO3) = 189 г

Знайти:

m(Al2O3) - ?

Розв'язання:

1) Al2O3 + 6HNO3 → 2Al(NO3)3 + 3H2O;

2) n(HNO3) = m / M = 189 / 63 = 3 моль;

3) n(Al2O3) = n(HNO3) / 6 = 3 / 6 = 0,5 моль;

4) m(Al2O3) = n * M = 0,5 * 102 = 51 г.

Відповідь: Маса Al2O3 становить 51 г.