Яка маса осаду утвориться при додаванні до 250 г 5,3%-го розчину карбонату натрію надлишку хлориду

барію

Ответы на вопрос

Отвечает Бонд Митя.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нNa₂CO₃) = 250 г

w(Na₂CO₃) = 5,3% = 0,053

Найти: m(  BaCO₃)  - ?

Знайдемо масу Na₂CO₃ в розчині:

m(Na₂CO₃) = m(р-нNa₂CO₃) * w(Na₂CO₃) = 250 * 0,053 = 13,25 г

Складемо РХР:

13,25 г                        х г

Na₂CO₃  + BaCl₂  → BaCO₃↓ + 2 NaCl

n = 1 моль               n = 1 моль

M = 106 г/моль       М = 197 г/моль                  

m = 106 г                 m = 197 г                    

m( BaCO₃) = 13,25 * 197 : 106 = 24,625 г

Отвечает Убиенных Влад.

Дано:

m р-ну(Na2CO3) = 250 г

ω(Na2CO3) = 5,3%

Знайти:

m(осаду) - ?

Розв'язання:

1) Na2CO3 + BaCl2 → 2NaCl + BaCO3↓;

2) m(Na2CO3) = ω * m р-ну / 100% = 5,3% * 250 / 100% = 13,25 г;

3) n(Na2CO3) = m / M = 13,25 / 106 = 0,125 моль;

4) n(BaCO3) = n(Na2CO3) = 0,125 моль;

5) m(BaCO3) = n * M = 0,125 * 197 = 24,625 г.

Відповідь: Маса BaCO3 становить 24,625 г.