Обчисліть масу фосфору, необхідного для добування 200кг ортофосфатної кислоти, якщо масова частка

виходу кислоти становить 0,8 ПОМОГИТЕ

Ответы на вопрос

Отвечает Кенес Санжар.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нH3PO4) = 200 кг

w(H3PO4) = 0,8

Найти: m(P) - ?

Знайдемо масу ортофосфатної кислоти в розчині:

m(H3PO4) = m(р-нH3PO4) * w(H3PO4) = 200 * 0,8 = 160 кг

Складемо РХР:

х кг                             160 кг

2 P   +    8 H2O   =   2 H3PO4   +   5 H2

n = 2 моль                   n= 2 моль

M = 31 кг/моль            M = 98 кг/моль

m = 62 кг                      m = 196 кг

m(P) = 160 * 62 : 196 = 50,5 кг