Виконати вправи: 1. Обчисліть ступінь окиснення Карбону в сполуках:CH4, CH3CI, CH2Cl2, C2H5CI,

С2Н2СI4, C2Cl6. (Візьміть до уваги, що в усіх цих сполуках ступінь окиснення Гідрогену --- +1, а Хлору --- -1) 2. Записати електронні та графічні формули Хлору і Мангану в стані спокою та збудженому стані​

Ответы на вопрос

Отвечает Карнавина Настя.
Ось відповідь постав лайк пж

Отвечает Саляхов Ильнар.

Відповідь:

Пояснення:

1. CH4 (метан):

Ступінь окиснення C = (1 * +1) + (4 * -1) = +1 - 4 = -3

CH3Cl (хлорметан):

Ступінь окиснення C = (1 * +1) + (3 * -1) = +1 - 3 = -2

CH2Cl2 (дихлорметан):

Ступінь окиснення C = (1 * +1) + (2 * -1) = +1 - 2 = -1

C2H5Cl (хлоретан):

Ступінь окиснення C = (2 * +1) + (5 * -1) = +2 - 5 = -3

C2H2Cl4 (тетрахлоретан):

Ступінь окиснення C = (2 * +1) + (2 * -1) = +2 - 2 = 0

C2Cl6 (гексахлоретан):

Ступінь окиснення C = (2 * +1) + (6 * -1) = +2 - 6 = -4

2.Хлор (Cl) в стані спокою:

Електронна формула: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁵

Хлор (Cl) в збудженому стані:

Електронна формула: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁴ 3d

Марганець (Mn) в стані спокою:

Електронна формула: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁶ 4s² 3d⁵

Марганець (Mn) в збудженому стані:

Електронна формула: 1s² 2s² 2p⁶ 3s² 3p⁶ 4s² 3d⁴ 4p

вибачте, графічну формулу додати не можу(