Обчислити об'єм повітря необхідний для згоряння 3 л етану , що містить 2 % домішків.


Ответы на вопрос

Отвечает Белецкая Ангелина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

V(р-рC₂H₆) = 3 л

w(домішки) = 2 %

φ(О₂) = 21% або 0,21

Найти: V(повітря) - ?

Знайдемо об'єм чистого етану без домішок:

V(р-н C₂H₆) = V( C₂H₆) * (100% - 2%) : 100% = 3 * 0,98 = 2,94 л

Складемо РХР:

2C₂H₆ + 7O₂ = 4CO₂↑ + 6H₂O

згідно із законом об'ємних частин маємо:

n(C₂H₆) : n(O₂) = V(C₂H₆) : V(O₂)

З РХР бачимо, що n(O₂) = 3,5n(C₂H₆)

V(O₂) = 3,5V(C₂H₆) = 3,5 * 2,94 = 10,29 л

V(повітря) = V(O₂)/φ(О₂) = 10,29/0,21 = 49 л