Речовина на 40% складається з Карбону, на 6,66% з Гідрогену на 53,34% з Оксигену за масою. Знайдіть

молекулярну формулу цієї речовини, якщо відносна густина її пари за воднем становить 30. Зобразіть її спрощену структурну формулу якщо відомо, що дана речовина містить карбоксильну групу атомів.

Ответы на вопрос

Отвечает Король Йоко.

Ответ:

Объяснение:

Mr(речовини) = D(H2) * Mr(H2) = 30 * 2 = 60

m(C) = 60 * 0.4 = 24

m(H) = 60 * 0.666 = 4

m(O) = 60 * 0.5334 = 32

Атомов C = 24 / Mr(C) = 2 атома

Атомов Н = 4

Атомов О = 32 / Mr(O) = 2 атома

карбоксильная группа это COOH, значит остальная часть формулы содержит 2-1=1 атом карбона, 4-1=3 атома гидрогена, и 2-2=0 атомов оксигена.

Формула: CH3COOH

Структурная формула: CH3 --- COOH