виведіть молекулярну формулу речовини, масова частка Карбону в якій 27,27%, Оксигену - 72,73%,

відносна молекулярна маса сполуки - 44​

Ответы на вопрос

Отвечает Карамышева Ариша.

Молекулярна формула сполуки, у якій відсотковий склад вуглецю та кисню відповідає заданим значенням і відносна молекулярна маса дорівнює 44 г/моль, може бути визначена наступним чином:

1. Розглянемо масові відсотки вуглецю (C) та кисню (O) в сполуці.

- Масова частка вуглецю (C) = 27.27%

- Масова частка кисню (O) = 72.73%

2. Знайдемо масові співвідношення між вуглецем та киснем.

- Масова частка C / Масова частка O = 27.27% / 72.73% = 0.375

3. Тепер знайдемо відношення атомних мас вуглецю та кисню. Атомна маса вуглецю (C) приблизно 12 г/моль, а атомна маса кисню (O) приблизно 16 г/моль.

- Атомна маса C / Атомна маса O = 12 / 16 = 0.75

4. Тепер ми можемо скласти просте вираз для визначення молекулярної формули:

- Молекулярна маса сполуки = (кількість атомів C * Атомна маса C) + (кількість атомів O * Атомна маса O)

5. Враховуючи відношення атомних мас та масові відсотки C та O:

44 = (0.375 * 12) + (0.625 * 16)

6. Розглянувши вираз, ми можемо визначити кількість атомів C і O в молекулі.

- (0.375 * 12) = 4.5 (близько)

- (0.625 * 16) = 10 (близько)

7. Тепер знайдемо співвідношення атомів C і O в молекулі. Воно може бути подане в наступному співвідношенні:

- C4.5O10

Оскільки ці значення не можуть бути цілими числами, це означає, що молекулярна формула для цієї речовини складається з нецілих чисел і не може бути подана у звичайному форматі. Ймовірно, це означає, що речовина є складною органічною сполукою з атомами вуглецю та кисню, що взаємодіють у складному співвідношенні.