ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА! СРОЧНО Виведіть формулу вуглеводню, який містить 7,69% Гідрогену. Відносна

густина вуглеводню за киснем = 2,44

Ответы на вопрос

Отвечает Стахов Броніслав.

Ответ:

Объяснение:

Для виведення формули вуглеводню, який містить 7,69% водню, нам потрібно врахувати масову співвідношеність елементів у вуглеводні та водню.

Масова частка водню (H) у вуглеводні буде дорівнювати 7,69%, а масова частка кисню (O) буде дорівнювати різниці в 100% та 7,69%, тобто 92,31%.

Тепер розглянемо співвідношення атомних мас водню та кисню у водні (H2O), а також у вуглекислому газі (CO2):

Водень (H2O):

Маса водню (H): 2 г/моль

Маса кисню (O): 16 г/моль

Масове співвідношення водню та кисню у воді:

(2 г/моль) H / (16 г/моль) O = 1/8

Вуглекислий газ (CO2):

Маса вуглецю (C): 12 г/моль

Маса кисню (O): 16 г/моль

Масове співвідношення вуглецю та кисню у вуглекислому газі:

(12 г/моль) C / (32 г/моль) O = 3/8

Знаючи, що масова частка вугневодню в 7,69%, а масова частка кисню - 92,31%, ми можемо побудувати формулу вуглеводню (CxHyOz):

CxHyOz, де

x визначається відношенням 1/8,

y визначається відношенням 7,69% водню до маси води (H2O),

z визначається відношенням 92,31% кисню до маси води (H2O).

Тепер розрахуємо відповідні значення x, y і z:

x = 1/8

y = (7,69% / 2) / (100% / 18) = 0,096125

z = (92,31% / 16) / (100% / 18) = 1,066875

Отже, формула вуглеводню з вказаними відносними масовими частками буде: C1H0,096125O1,066875. Можна спростити цю формулу до C8H2O9.